“Vınnlayalım” Dediler Dağa Gittiler, Şarjları Bitti!

25 03 2010

Türkiye’nin GSM operatörlerinden bir tanesi “vınlayalım heryerde” sloganıyla üniversiteli gençleri dağa götürdü. Gençlerin şarjları bitince etkinlik sekteye uğradı.

Uzun sayılabilecek bir süreden beri ekranlarda izlediğimiz VINN reklamı insanları büyülemeye devam ederken, reklam sahibi GSM operatörü, en zor kitle olan üniversite gençliğini ikna etmek için dağda bir etkinlik düzenledi. Etkinlik dün gerçekleştirildi. Öğrencilerin ders dolu okul gününü bilerek seçtiklerini belirten GSM ekibi, öğrencileri derslerini kırmak konusunda ikna etti. Dağa götürülen gençler bir şevkle internete girdikleri anda laptoplarının şarjı bitti. Ekip lideri, şarj etkenini hesaba katmadıklarını itiraf ederlerken, etkinlik için “Vınn şimdi herkese, kırda, dağda, çayırda” sloganından yola çıktıklarını belirttiler.

Dağda Mahsur Kaldılar, Facebook la Kurtuldular

Etkinlik yolunda otobüste oldukça neşeli görünen gençler, kendilerini nelerin beklediğini bilmiyorlardı. Vardıklarından itibaren bilgisayarlarını açıp vınnlamaya başlayan öğrencilerden 8’inin bilgisayarı vınn modemini tanımadı. Bu olay önemsenmedi. Yaklaşık 25 dk sonra şarjları bitmeye başlayan gençler, birbirlerinin bilgisayarlarında vınnlamaya devam ederken 1 saatin sonunda hepsinin şarjı bitti. Neye uğradıklarını anlayamayan gençlerin bir kısmı, moral bozukluklarını atlatmak için dağda gezintiye çıktı. Kalan öğrencileri oyalamak için sucuk-ekmek, şarap ikilisi ikram edildi. Bu arada başlayan tipiyle kaybolduklarını anlayan gezgin öğrenciler, kimseden yardım gelmeyince telefonlarından 3g ile facebook ve twitter a bağlanıp yardım istediler. Bir süre sonra kurtarılan gençler bir daha Vınnlamamaya yemin ettiler.

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine


İşlemler

Bilgi

One response

25 03 2010
SeSar

ahuaha bayıldım buna
manidar olmuş tabi ki ayrıca da
vınnlayalım evet de bir batarya reformuna ihtiyacımız var halen yafrımmm

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: