Hükümetten Şimdi de “Şirinler Açılımı”!

15 03 2010

Hükümetten roman açılımından sonra şimdi de şirinler açılımı. Dün, Abdi İpekçi Salonu’nda romanlarla bir araya gelen hükümet, şimdi de şirinlerle buluşma kararı aldı.

Dün, Türkiye’nin dört bir yanından gelen romanlarla bir buluşma düzenleyen hükümet romanları bağrına bastı. Hatta ve hatta, onlarla çok yakından ilgilenen lider başkan, romanları çok ünlü olan “ille de roman olsun” eseriyle karşıladı. Başkan sözlerine eserin şu sözleriyle devam etti; ‘Kırmızıyı severler’, biliyorum, ‘pembeyi severler, birbirini överler, Romanlar böyledirler, çalgısız yaşayamaz ölürler. İlle de Roman olsun, ister taştan, çamurdan olsun, o da Allah kuludur, her kim olursa olsun’.”

İşte bu bol göbek atmalı buluşmadan sonra, başta “ŞİRİNLER” olmak üzere çeşitli topluluklardan hükümete tepki yağdı. AB, kürt, alevi, ermeni açılımlarından sona şimdi de roman açılımıyla büyük yankılar uyandıran hükümete en büyük tepki şirinlerden geldi. Dünkü buluşmanın akabinde, Abdi İpekçi önünde bir basın toplantısı düzenleyen şirinlerin basın sözcüsü Şirin Baba, şu açıklamalarda bulundu;

Yıllardır aynı ormanda, aynı küçük eski kulubelerde yaşıyoruz. Köyümüze elektriği, suyu kendi imkanlarımızla getirdik. Doğal gazımız hala yok. Sefalet çekiyoruz. Nerede bu hükümet, nerede bu devlet. Şimdi de roman açılımı diyorlar. Onlar koyu tenliyse, biz de mavi tenliyiz. Herşeyin de bir sınırı var, artık dayanamıyoruz. Biz de bir açılım istiyoruz. Hükümet uyumasın” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Basın toplantısı sonrası başkana iletilen bu açıklamalar sonrası hükümetten cevap gecikmedi. Önümüzdeki haftasonu Abdi İpekçi Salonu’nda “ŞİRİNLER” için de bir buluşma yapılacak. Buluşmada Gargamel’ e, Şirinlere soykırım yapıldığı konusunda baskı yapılması da gündemde.

GREMLİNLER DE AYAKLANDI

Şirinler’in bu açıklamalrından sonra Gremlinler de sessiz kalmadı. “Bu kadarı da olmaz” diyerek bir açılımın da onlara yapılması konusunda ısrarcı olan gremlinler vahşileşmek istemediklerini açık bir dille ifade ettiler.

Hükümetin, Şirinlerden sonra, Gremlinler, Jetgiller, Teletubbieler ve Vikingler için de bir açılım yapması söz konusu.

Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine


İşlemler

Bilgi

One response

15 03 2010
SeSar

bence bi taraftan da abdi ipekçi açılımı yapsınlar, farklı şehirlerde farklı spor salonlarımız da var bu hatırlansın benceee…
bi de roman demişken benim tek sayfa roman projem vardı aynı şey değil diyerek burada belirtmek isterim :)))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: