boğaz köprüsü yıkılıyor !

24 01 2010

evet! şaşırdınız biliyorum ama gerçek! boğaz köprüsü yıkılıyor.

40 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar trafik yoğunluğu dışında pek bir anlam teşkil etmeyen boğaz köprüsü gözlerimizin önünden kayıp gidiyor. bugün yapılan basın toplantısıyla duyurulan haber tüm ülkede büyük yankı uyandırırken anadolu yakası halkının kutlamaları adeta bir coşku seli oluşturdu. bütün insanlar sokaklarda köprünün yıkılacağı haberini kutluyor. Kutlamalar devam ederken, köprü altı yönetim kurulu başkanı şöyle bir açıklamada bulundu: vallaha yıllar önce bu köprüyü büyük umutlarla inşa ettik. ama yıllar geçtikçe umutlarımızın boş olduğunu anladık. anadolu ve avrupa yakası birleşiminin bizi güzel ötesi bir güzelliğe ulaştıracağı hayaliyle yaşadık durduk. ama avrupa yakasının yarattığı son durum anadolu halkının ayaklanmasına sebep oldu. özellikle de, kendilerine köylü denilen anadolu halkı bu baskıyla daha fazla yaşayamayacaklarını anladı ve bir imza kampanyası başlattılar. en son ben şahsımın da attığı imza ile de durum karara bağlandı. anadolu yakası halkı “bizim neremiz köylü, yıkılsın köprü bize ne, artık gerisini avrupa yakası düşünsün” diyerek topu avrupa yakasına attı. bunlara ek olarak, en son yine de bir umut ışığı olur diye köprüyü aydınlattık. o noktada da aylık elektrik faturasının bir yakanın toplam faturalarını karşılayacağının anlaşılmasıyla köprünün cidden gereksiz birşey olduğuna karar verdik. hem de renkler çok kötü. o köprünün altından ne sulaaar aktı, ne sular. hemen yarın tez elden yıkıyoruz, selametle! ”

bu garip konuşmanın ardından avrupa yakası halkı olayın şokunu atlatamazken, anadolu yakası, başta bağdat caddesi olmak üzere tüm yakada beyaz bayrak hali ilan etti. e artık yetti. şimdi, avrupa yakasının nasıl bir tavır göstereceği ise merakla bekleniyor.

halk arasında konuşa dursun, düşsel hayvan olarak bu sorulara cevap verecek yetkilileri açık olmaya davet ediyorum.

KÖPRÜ YIKILIRSA ULAŞIM NASIL SAĞLANACAK?

GİŞELERİN AKİBETİ NE OLACAK?

OGS, KGS TARİHE Mİ KARIŞIYOR?

DAHA DÜN 3.KÖPRÜ YAPICAZ DENİYORDU? ARTIK KİME İNANCEZ?


Add to FacebookAdd to DiggAdd to Del.icio.usAdd to StumbleuponAdd to RedditAdd to BlinklistAdd to TwitterAdd to TechnoratiAdd to Yahoo BuzzAdd to Newsvine


İşlemler

Bilgi

10 responses

24 01 2010
hulusi

özgürlüğün,özgünlüğün,sessiz fırtınası burada…

24 01 2010
dusselhayvan

yaaaa mannnnnn :))))

24 01 2010
SeSar

zaten boğaz tokluğuna geçiniyorduk iyi oldu bence deeee
boğaz diye köprüyü de doyuruyorduk hani
köprü neyin olmazsa bence bu iş de düzelir gibi geliyoruu..
ayrıcana yaşasın proletarya diyeesim geldi niyeyse çok da manalıcamış gibi.
proleterya demişken ve boğaz demişken boğazkere şarabı da içmiyoruu
teşekkür you

25 01 2010
ümo

yüzme bilenler için avrupa yakası/anadolu yakası arası yüzerek sadece 5 dk.Peki bilmeyenler ? Sandalla mı geçsin ? Yeter!! Artık onlarda yüzerek geçebilecek ! Yok artık abarttık kekini de kabarttık demeyin,

http://www.koprudengectigelinyuzmekursu.com

Arayın, yüzdürelim, derinizi de , gerinizi de,

25 01 2010
avrupalı vatandaş

arkadaşım, ben avrupalı biri olarak bu fikre yürekten katılıyorum. yıkılsın bir an önce. geçen sıkıyosa yüzerek geçsin. ogs yok, kgs yok, gişe yok, o salak ışıklar yok, trafik yok, intihar yoook 🙂 oooooh oh. süper fikir tebrik edilesice. hemen yıkılsın hemmmeeennnnn!

26 01 2010
semt sakini

Köprüyü kullanmıcaksanız biz alabilir miyiz? Biz Keçiören’de hobi olarak kent objeleri biriktiriyoruz. Yurtdışına gidip gelen eşe dosta sipariş ediyoruz. Sağolsunlar bugüne kadar estergon kalesi, niagara şelalesi, tuna gölü, tonyukuk anıtı, teleferik biriktirdik. Haberi okuyunca da heycalandık acaba olur mu diye. Hem bizim teleferiğin yükünü de azaltır.Bana özelden mesaj atar mısınız?

26 01 2010
dusselhayvan

yani sayın semt sakini! aslında mantıklı bir durumdan bahsediyorsunuz. projenize büyük saygı duydum. sorunuza gelince, size köprüyü bir şartla verebilirim. öncelikli olarak estergon kalesini görmek ve ardından bir süreliğine kuşatmak isterim. bu hazzı yaşadıktan sonra ki ruh halimle bir, köprüyü ayaklarıyla birlikte size verebileceğimi düşünüyorum. özelden konuşalım.

26 01 2010
SeSar

ben bu diyaloğun üstüne köprüleri yıkarım sn. düşselhayvan 🙂
aynı ilgi alaka için ben de mercidabıktan meydan getirdim sizler için ki anamur kalesine muz diktimden bahis bile açmak istemiyorum hani…

27 01 2010
Cumbur cemaat

Ahahaha.ahalice yazalim dedik su an. bu nasil bir sitedir bu nasil bir haberdir.dussel hayvan nedir yaaa.super super :)koprunun ayaklarini biz de alabiliriz:) lutfen:)

28 01 2010
SeSar

hiç sorun değil, zaten ben de başını oluşturacağım sn cumbur cemaat

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s
%d blogcu bunu beğendi: